Categories: alpinizmo-naujienos
      Date: Jun  8, 2009
     Title: Lietuvos - Estijos ekspedicija McKinley 6194 m

Birželio 3 dieną startuoja bendra Lietuvos - Estijos alpinistų ekspedicija į aukščiausią Šiaurės Amerikos žemyno viršūnę - Denali 6194 m. Ekspedicijoje dalyvauja trys alpinistai iš Estijos - Andras Kaasik, Tanel Tuuleveski, Boris Slepikovski ir trys alpinistai iš Lietuvos - Salomėja Jasinskaitė, Kęstutis Lesevičius ir Saulius Vilius. Tai tęstinis "Baltų Žygių" projektas - Aukščiausios kontinentų viršūnės.Birželio 3 dieną startuoja bendra Lietuvos - Estijos alpinistų ekspedicija į aukščiausią Šiaurės Amerikos žemyno viršūnę - Denali 6194 m. Ekspedicijoje dalyvauja trys alpinistai iš Estijos - Andras Kaasik, Tanel Tuuleveski, Boris Slepikovski ir trys alpinistai iš Lietuvos - Salomėja Jasinskaitė, Kęstutis Lesevičius ir Saulius Vilius.

Tai tęstinis "Baltų Žygių" projektas - Aukščiausios kontinentų viršūnės.

Planuojama kopimas tradiciniu maršrutu. Nors Denali viršūnės aukštis nėra labai didelis, kopimą į šį kalną sunkina atšiaurios Aliaskos oro sąlygos - didelis šaltis ir dažnai pučiantis stiprus vėjas.

2008/06/04 visi ekspedicijos dalyviai susirinko Ankoridže. Čia buvo supirktas ir išnuomuotas trūkstamas inventorius bei supirktas ekspedicijos maistas.

2008/05/05 Ekspedicijos nariai Talketnos miestelyje užsiregistravo reindžerių stotyje. Po pietų, pagerėjus oro sąlygoms, komanda nedideliu lėktuvėliu išskrido į bazinę Denali viršūnės stovyklą.

Šaltinis - www.baltuzygiai.lt