Categories: alpinizmo-naujienos
      Date: Feb 23, 2009
     Title: Žymiausios Alpių viršūnės 2009 – Andriaus įspūdžiai

Jau pasiilgau visų Lietuvoje - ilga savaitė prabėgo. Va dar apkibęs sniegu ir ledais - visas varvantis sėdau prie interneto, nes jaučiuosi pamiršęs viską ir pasinėręs į sniegą, ledą, firną ir uolas.

Aklimatizacija praeita sėkmingai - praėjo viena savaitėle, o nuveikėm jau nemažai. Oras gan geras - dvi dienas snigo, o šiaip saulutė ir aukštyje ~ -20 C šalčio.

Palaipiojom ledais - pora dienelių, nes reikia ruoštis pagrindiniam maršrutui, mat jis didžiuma dalim yra ledo siena ~750 metrų ledo, o po to uolos, uolos iki Grand Jorrases viršūnės.Jau pasiilgau visų Lietuvoje - ilga savaitė prabėgo. Va dar apkibęs sniegu ir ledais - visas varvantis sėdau prie interneto, nes jaučiuosi pamiršęs viską ir pasinėręs į sniegą, ledą, firną ir uolas.

Aklimatizacija praeita sėkmingai - praėjo viena savaitėle, o nuveikėm jau nemažai. Oras gan geras - dvi dienas snigo, o šiaip saulutė ir aukštyje ~ -20 C šalčio.

Palaipiojom ledais - pora dienelių, nes reikia ruoštis pagrindiniam maršrutui, mat jis didžiuma dalim yra ledo siena ~750 metrų ledo, o po to uolos, uolos iki Grand Jorrases viršūnės.

Dar į pasiruošimą bei aklimatizaciją įėjo apžvalginis pakilimas - prie maršruto ~2600 m aukštis (nakvojom Lesho namulyje). Apsižvalgydami atradom viena geriausiu techninių prisitraukimo ir nusileidimo priemonių - MAŽOS-PLAČIOS SKI-tourinės slidutės - lengvos - o rauti galima kaip su normaliu slalomu :) - o kylant su kailiukais neskęsti giliam sniege ir dirba kaip sniegžengiai.

Penktadienį pralipom Valerija ~4/4+ UIAA kategorijos - 300 metru mixinis maršrutėlis - nenuobodus. Šiaip ta diena buvo nelengva - pakilom ~8 val. ryto i MIDI, po to žemyn iki 3000 m aukščio, po to Valerija kopimas, tada nusileidimas atgal diulferiais per tą patį ir vėl į MIDI 3800 m. aukštį - sumoje gavosi varėm ~16 valandų. Tai irgi neblogai buvo apšilimui ir aklimatizacijai. Tiesa kopėme trise Andrius, Artūras ir Vytas.

Vakar (šeštadienį) ir šiandien (sekmadienį) varinėju slalomą - off Piste ;) Ai tiesa dar nuo MIDI nusileidau slidėmis per Valee Blache ledyną ir Merde Glace ledyną iki pat Shamonix - nusileidimas užtruko ~2 valandas. Reikėjo vietomis per visokius ledyno plyšių tiltelius raižyti - good thing ;)

RYTOJ (pirmadieniui, 02.23) planas - pravaryti ryte ~2-3 valandas lyguminėm slidėm, specialiai paruošta trasa, o vakare rausiu į boulderingo salę (nes oras dabar apsiniaukęs, o dar mums ir pailsėti reikia).

Antradieni kylam i LESHO namuką - netoli pagrindinio maršruto ir trečiadienį - ketvirtadienį lipam. Per vieną dieną matyt užkopti nepavyks tai laukia šalta nakvynė.

Taigi tiek padrikų minčių iš Chamonix (Prancūzijos).

Linkėjimai visiems, girdėjau pas Jus žiemužė skelia, tai kad nesėdėkite, jūsų kalnai irgi laukia - reikia ruoštis ;)

Andriuss

Visos ekspedicijos naujienos {cms_selflink page="zymiausios-alpiu-virsunes-2009" text="čia"}.