Print this page

Naujienų archyvas


2009.06.24

Lietuvos - Estijos ekspedicija McKinley 6194 m


Birželio 17 dieną ekspedicijos vadovas antrą kartą įkopė į aukščiausią Šiaurės Amerikos viršūnę. Antrą kartą kopęs S.Vilius viršūnę pasiekė kartu su K.Lesevičiumi.

Anot S.Viliaus, antrojo kopimo metu oro sąlygos buvo daug nepalankesnės. Pakilus virš Denali perėjos alpinistai pateko į labai stiprią audrą. Kilimą aukštyn sunkino prastas matomumas. Intriga ar pavyks pasiekti klano viršūnę buvo išlikusi abiejų kopimų metu. Nepaisant ypatingai žemos temperatūros ir prasto matomumo, iš aukštutinės stovyklos, jau pažįstamu maršrutu iki viršūnės alpinistai pakilo per 12 valandų.

Leidimasi žemyn, iš aukštuminės stovyklos esančios 5300 m aukštyje, ypač apsunkimo nuolat krentantis sniegas. Bijodami ilgam „užstrigti" kalnuose, alpinistai per 16 valandų nusileido daugiau kaip 3 kilometrus žemyn. Alpinistus nustebino ledyno būklė. Vos per pusantros savaitės saugus buvęs ledynas tapo labai plyšiuotas ir pavojingas.

Kaip pranešė Saulius Vilius šiuo metu visi ekspedicijos dalyviai jau yra Ankoridžo mieste ir yra saugūs. Alpinistas tik dabar prasitarė apie tragediją nutikusią ketvirtojoje stovykloje. Lietuvis šioje vietoje pirmas pamatė dviejų alpinistų kopusių Denali šlaitu kritimą. Skubiai iškvietus gelbėtojus į pagalbą kilo ir pats lietuvis. Deja, kelis šimtus metrų stačiu šlaitu kritusiems alpinistams jau nebuvo galima padėti. Po šios įvykio tęsti kopimą buvo nelengva.

Kelias iki skrydžio laisvas dienas alpinistai praleis keliaudami po egzotišką Aliaską

Ekspedicijos dalyviai į Lietuvą grįžta birželio 28 dieną.

Visas ekspedicijos naujienas skaitykite čia.

Šaltinis www.baltuzygiai.lt