Print this page

Naujienų archyvas


2009.02.11

Žymiausios Alpių viršūnės 2009


PROJEKTAS „ŽYMIAUSIOS ALPIŲ VIRŠŪNĖS"
Prancūzija, Chamonix 

2009 m. vasario mėnesį ruošiamas bendras „Jungtinio alpinistų klubo" bei „Montis magia" projektas pietų Prancūzijos Alpėse. Planuojama treniruotiniai laipiojimai ledo kaskadomis Mer de Glas ledyne bei kopimai į Argentiere basin esančius keturiatūkstantininkus. Pagrindinis projekto kopimas - Grandes Jorasses šiaurinė siena.

„Tai didingas ir magiškas kalnas, kurio Šiaurinės sienos keteros, atskirtos gilių kuluarų, yra virš 1000 metrų aukščio... Maršrutai Šiaurine siena - tai ilgadieniai sudėtingiausi įkopimai Alpių kalnuose". Taip pasaulinėje literatūroje apibūdinamas vienas iš gražiausių ir įspūdingiausių kalnų - GRANDES JORASSES. Kalnas susideda iš keleto viršūnių, kurių aukščiai nuo 4000m. iki 4200m. Aukščiausia jų - Point Walker 4208m., į kurį planuojama kopti apie 80-90 laipsnių statumo ledo-uolų maršrutu. Vertikali Šiaurinė siena beveik nemato saulės, todėl kopimo sąlygos prie -15 ar -20 C temperatūros ypatingai sunkios ir reikalaujančios atitinkamos įrangos bei greito kopimo tempo.

Alpių kopimuose dalyvauja Artūras Bazys , Andrius Smirnovas, Vytautas Kyga, Saulius Barauskas ir Saulius Damulevičius. Linkime jiems gero oro ir vidinio ryžto!

Visos ekspedicijos naujienos čia.